otwarcie sezony, pierwszy spływ Popradem

Otwarcie sezonu, już pływamy!

Sezon 2023 spływów Popradem rozpoczęła odważnie w pontonie rodzina 2+3, która przyjechała z daleka specjalnie na tą atrakcję. Zwodowaliśmy się w Muszynie i płynęli aż do Żegiestowa, co zajęło im około 2,5 godziny. To była wspaniała przygoda, która dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
Spływ odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie, która dodatkowo podkreślała uroki Doliny Popradu. Trasa wiedzie przez malownicze, niezabudowane krajobrazy, co pozwala na relaks i oderwanie się od zgiełku miasta. W trakcie spływu można podziwiać góry, lasy oraz dzikie zwierzęta (tym razem łanie).

Jednak to nie wszystko - rodzina otrzymała specjalną zniżkę na Kartę Dużej Rodziny, co dodatkowo zwiększyło ich zadowolenie z tego wyjątkowego wypadu i pozwoliło zoszczędzić parę złotych na lody i kolę.
To niezwykłe doświadczenie na Popradzie to doskonała propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie chcą poczuć adrenalinę. Polecamy wszystkim spragnionym przygód!

Wiosenny brzeg Popradu

Próbny spływ po zimie

Dziś rano wraz z ekipą postanowiliśmy sprawdzić, jak rzeka Poprad wygląda po zimie. W tym celu wypłynęliśmy na pontonie z Muszyny do Żegiestowa, czyli  przepłynęliśmy kilka kilometrów Popradu. Muszę przyznać, że widoki były nieziemskie - rzeka Poprad była wspaniale ożywiona, a budząca się do życia przyroda zachwycała swoim pięknem.

Mimo, że minął już kolejny sezon, rzeka Poprad nie zmieniła się znacząco od ostatniego, jesiennego spływu. Wciąż jest to piękny i malowniczy szlak, który zachwyca swoimi krajobrazami i zapewnia niezapomniane wrażenia. Ponton jest się bardzo stabilny i wygodny, co znacznie ułatwia nam przemieszczanie się po rzece.

czytaj więcej
Przystań spływów w Zegiestowie zimą

Śnieg, a z niego woda

Przystań spływów w Zegiestowie dzisiaj w zimowej scenerii. Jeden z nielicznych dni kiedy pada śnieg. Jeżeli w zimie go nie będzie to możemy zapomnieć o przyzwoitym stanie wody w lecie. Z niepokojem patrzymy na słowackie Tatry, gdzie białego puchu jak na lekarstwo.

Ostatni ponton na Popradzie w sezoznie 2022

Ostatni spływ w 2022 roku?

Wrzesień i październik byly wyjątkowo piękne i ciepłe nie tylko w Dolinie Popradu. Spływy odbywały się cały czas mimo, że temperatura i stan wody w rzece nie był sprzyjający. 13. listopada popłynął ostatni zapewne ponton, następnego dnia zrobiło się zimno i pojawił się pierwszy śnieg z deszczem.
Trwają ustyalenie co do spływu na św. Mikołaja. Pożyjemy, zobaczymy.