Wybieram ponton

Spływy pontonowe Poprad. Bezpieczne dla dzieci, eventy, ratownicy.

Płyniesz pierwszy raz
Nie umiesz pływać
Z dziećmi
Grupy

W tytule strony jest słowo rafting ale ze spływem rwącą rzeką wiele wspólnego nie mamy.
Spływ pontonem to najłatwiejsza i najbezpieczniejsza forma aktywności na wodzie. Z założenia nie ma kontaktu z wodą, chyba że ktoś wpadnie albo trzeba wejść do rzeki i zepchnąć ponton z kamienia. Poprad jest niestety dość płytki, ale za to bardzo ciepły.

Szeroki, raftingowy ponton jest absolutnie niewywrotny na rzece i całkowicie niewrażliwy na uderzenie w kamienie czy brzeg. W czasie spływu siedzi się na burtach więc trzeba uważać aby nie wypaść do wody. W podłodze pontonu są specjalne uchwyty na stopy, które zabepieczają przed taką przypadkową kąpielą.
Pontony są 7-osobowe, po 3 osoby na każdej burcie i jeden sternik na rufie. Do wiosłowania wystarczy dwójka reszta może delektować się nieróbstwem.

Spływ pontonem nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Wystarczy być na tyle sprawnym aby od czasu do czasu wiosłować. Nie jest też wymagana umiejętność pływania. Osoby nie czujące się pewnie mogą usiąść w środku pontonu na dmuchanych ławkach. Tyle, że nie sięgną do wody aby wiosłować. Spływ jest bardzo spokojny, generalnie nie dzieje się wiele. Rekreacja w czystej postaci.

W spływach pontonowych mogą brać udział osoby niepełnosprawne ale proszę nas o tym uprzedzić podczas zamawiania.
Nie ma ograniczeń wiekowych - pontonami mogą płynąć nawet kilkumiesięczne dzieci. Leżą sobie wtedy na dmuchanej, suchej podłodze. Można też zabrać psa.

W przypadku spływu dla dzieci i młodzieży wymagamy, aby na każdym pontonie była osoba dorosła. Jeśli takich osób brakuje możemy "dopełnić" osady naszymi ratownikami.

Spływy pontonami szczególnie polecamy na grup firmowych. Pontony wiele wybaczają.

Zapraszamy też do wypróbowania pneumatycznych kajaków Kongo łączących cechy pontonów i tradycyjnych kajaków.

Sprawdź nasze aktualne ceny i trasy spływów.
Może jednak spływ kajakiem?